Sztutowo
11 oC
poniedziałek, 22 października 2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11 oC

Rosyjscy dziennikarze w Krynicy Morskiej. Przygotowali materiał na temat Przekopu Mierzei

25 kwietnia 2017, 22:39
Rosyjscy dziennikarze w Krynicy Morskiej. Przygotowali materiał na temat Przekopu Mierzei
Rosyjska telewizja "Russia 1" przygotowała materiał na temat planowanego przez polski rząd Przekopu Mierzei Wiślanej. Rosyjscy dziennikarze odwiedzili m.in. Krynicę Morską, gdzie rozmawiali z tamtejszymi mieszkańcami i radnymi miasta. W tym tendecyjnym materiale Rosjanie obawiają się m.in. o opłacalność inwestycji, a także straty w środowisku naturalnym. Materiał można obejrzeć w rozwinięciu. Dostępne są angielskie napisy.Komentarze (40):

No to jak Ruskie krytykują to znaczy że trzeba kopać!!!!

~Łapy precz od Polski!!! (niezalogowany) / 26.04.2017, 07:44
Zdrajcy z Krynicy już się zwąchali z EcoPutinem :)

~Jak wam nie wstyd? (niezalogowany) / 26.04.2017, 09:57
hahahhah na filmie znani kryniczanie: bursztyniarze, radni-pyskacze, pseudobiznesmeni......

~Wstyd mi za Krynicę. (niezalogowany) / 26.04.2017, 10:17
Lepiej by było coś innego zbudować:@

~SzyMex (niezalogowany) / 26.04.2017, 11:34
Wstydzili by sie wgl wypowiadac dla ruskiej telewizji.. Ci ludzie nie myślą.. Krynica niech zrobi najlepiej marsz KOD w obronie przekopu hah Kijowski razem z Swetru będą sie mogli chociaz w tv pokazać

~Porazka (niezalogowany) / 26.04.2017, 11:42
Dlaczego Rosjanie nie podliczaja jakie sa straty srodowiskowe i materialne po zlikwidowaniu przez Rosjan "wrot sztormowych" i poglebieniu wlotu dla potrzeb okretow podwodnych. Polska powinna ich obciazac miliardowymi stratami przy kazdej "cofce".

~zyggi (niezalogowany) / 26.04.2017, 14:23
proponuje decyzje o przekopie zostawim mieszkancom Mierzeji, i nikt nie ma prawa ingerowac w nasze zycie, na tym skrawku ziemi, nie wiesz to sie nie wtracaj i nie ublizaj kryniczanom bo ja jestem mieszkanka Katow Ryb, i tez twierdze ze ten przekop to wielki niewypal, i wielka strata dla przyrody, co dalej po przekopaniu, na kogo spadnie to utrzymanie tych urzadzen, na glupich mieszkancow gminy Sztutowo

~zuzia (niezalogowany) / 26.04.2017, 15:19
proponuje odłączenie Krynicy od Polski i przyłączenie ich do Rosji!! żadna strata dla nas to nie będzie !!

~mieszkaniec (niezalogowany) / 26.04.2017, 15:56
Szanowni Mieszkańcy , Wszyscy zwolennicy przekopu, Miłośnicy Hibernacji


Czy już wiecie jakie odniesiecie korzyści, czyli ile zarobicie w wyniku tej inwestycji? Myślicie, że coś będzie, - tak naprawdę nie będzie nic. To co będzie to wielkie rozczarowanie.

Osobiście jestem zwolennikiem zrobienia ze Szkarpawy kanału dla statków.

Spójrzcie krytycznym okiem na Elbląg wczoraj i dziś wczesne lata dziewięćdziesiąte i wcześniejsze Elbląg wyglądał strasznie. Teraz to jest niebo i ziemia. Stare miasto to przecież były tylko biblioteka na Wigilijnej, kościół Św. Mikołaja i fundamenty - a mimo to Starówka została pięknie odbudowana. Znacząco uległa poprawa infrastruktury drogowej, itd. . To chyba jest miara rozwoju tego miasta.
Elbląg można było stawiać jako wzór wzorowego wykorzystani środków europejskich. a mimo to doprowadzono do odwołania prezydenta Elbląga na drodze referendum, a nowy prezydent z PiS wybrany w przedterminowych wyborach nie został wybrany ponownie - to jest zastanawiające dlaczego.


W tej dyskusji cóż za erudycja i jakże wysoki merytoryczny poziom dyskusji. Przekopu i tak nie będzie, Ile drzew zostanie wyciętych, mało tego było? Miłośnikom Przekopu i Hibernacji polecam książkę Doroty Kani "Resortowe dzieci" w drugim tomie jest taki ciekawy fragment o firmie z Elbląga importującej tani rosyjski węgiel. PYTANIE TANI ROSYJSKI WĘGIEL TO NIESTETY NIESPRZEDANY DROŻSZY POLSKI WĘGIEL i wtedy zaczynają się problemy. i Wtedy były kontrowersje, rozumiano wtedy, że tańszy i gorszy węgiel z Rosji to problem dla naszych kopalni ze sprzedażą,

A swoją drogą, jak to jest tu się obrażamy na op. cit " ruskich" a tam z nimi chcemy handlować - o ile mi wiadomo podstawą dotychczasowej egzystencji Portu Elbląg jest handel z Kaliningradem i Rosją. Czyli tak Elbląg handluje z Rosją (Obwód Kaliningradzki) - jest pełno reklam po rosyjsku - widocznie Rosjanie są dobrymi klientami. i w tym wszystkim my chcemy się uniezależnić się od Rosji . Wystarczy, że Rosja zamknęła rynki na nasze mięso i jabłka.


~Stary Krynicznin (niezalogowany) / 26.04.2017, 16:13
Prokuratura będzie powiadomiona. Osoby które udzielały wywiadu szczególnie przedstawiciele rady gminy i dziennikarz polski będą przesluchane na okoliczności udzielania informacji wrogiemu mocarstwu.

~Zastanówcie się co robici (niezalogowany) / 26.04.2017, 16:58
Pierwszy raz do Rosji wyjechał jako nastolatek i to od razu na Syberię. Pracował w spółdzielni mieszkaniowej i odśnieżał ulice w Bratsku. — Śnieg trzeba było rąbać siekierą — wspomina Tomasz Omański. Teraz w Kaliningradzie prowadzi Polskie Centrum Kultury.

Omański miesza w Rosji z krótką przerwą od 20 lat. Najpierw była Syberia, teraz jest Kaliningrad. — Bo ja jestem już trochę Rosjaninem — tłumaczy.


Przeczytaj cały tekst: Jak uczyć Polski w Kaliningradzie? - Gazeta Olsztyńska http://gazetaolsztynska.pl/153773,Jak-uczyc-Polski-w-Kaliningradzie.html#ixzz4fMuLvWlR

~Kilka słów o dziennnikarz (niezalogowany) / 26.04.2017, 17:09
To. Skandal dlaczego radne Krynicy nie zgłosiły tego faktu natychmiast do straży granicznej????#!!!!!

~Młody człowiek (niezalogowany) / 26.04.2017, 17:10
Ciekawe co by było jak by redaktor TVP pojechał do kaliningradu i sobie robił wywiad o nordstreamie? Zaraz by go zawineli do ciurmy na przesłuchanie.

~Sztutowianin (niezalogowany) / 26.04.2017, 17:12
Jak ci redaktorzy dostali się do Krynicy? Na wizę turystyczną? Cel niezgodny z deklarowanym!!!! zawrotka i miś w paszportów!!! Kto ich tu wpuścił???

~Były blokers (niezalogowany) / 26.04.2017, 17:14
Z ruskim handlować. Hahaaha oni to tylko stacja benzynowa nic więcej. Nie tylko Rosja na świecie. Łapówkaze i tyle. Kopnąć ich w d.

~Młody człowiek (niezalogowany) / 26.04.2017, 18:10
Do Stary Kryniczanin. Zanim zaczniesz używać "trudnych" słów to sprawdź ich znaczenie (co ma hibernacja do przekopu mierzei?).
Ewentualny przekop podlegać będzie spec ustawie. Więc budżet gminy Sztutowo nic nie zarobi - wiemy o tym. Dlatego powinniśmy starać się przejąć w ramach zadośćuczynienia np. drogi prowadzące nad morze w Sztutowie i Kątach.
Piszesz o tanim rosyjskim węglu - to bardzo dobrze że możemy/mogliśmy kupić tańszy węgiel, bo zostanie nam więcej kasy w kieszeniach (w dupie mam przekrętów górników ze Śląska).
To że Rosjanie robią zakupy (w niepolskich) Biedronkach to tylko dlatego że im się to opłaca. To że Rosja zaczęła interesować się ekologią, jak twierdzisz, pozostawię bez komentarza.

To czy przekop będzie lub nie powinien zdecydować jedynie rachunek ekonomiczny i merytoryczna dyskusja. Argumenty typu "Będziemy wyspą.." są poniżej poziomu mułu z Zalewu (wyspą jesteśmy już od dawna).
Apeluję do czytelników tego portalu aby przestać się obrażać. Rząd chce przekopać Mierzeje (czy się nam to podoba czy nie) więc powinniśmy się porozumieć aby coś na tym ugrać jako region.

~sg (niezalogowany) / 26.04.2017, 18:27
Takie negatywne komentarze na temat Krynicy mogą dawać tylko mieszkańcy Elbląga którzy za wszelką cenę chcą mieć ten przekop. Tylko po co? Co tam bedzie pływało? Kajaki i barki?

~Ave Ja (niezalogowany) / 26.04.2017, 19:45
Krynico Morsko przekop będzie w gminie Sztutowo i wara wam od naszej gminy, a za 20 lat i tak was rozkopią bo siedzicie na największych złożach uranu w Polsce przez co połowa z was ma raka i nie wie dlaczego.

~Wielki mi kurort (niezalogowany) / 26.04.2017, 22:29
polacy dają wywiad do ruskiej telewizji i jeszcze mówią po kacapsku no łeb urywa u samej szyii biedna krynica jak tam same takie paruskie kolaboranty mieszkajo to na przyszłe wybory na burmistrza wygra pierwszy lepszy dzik z pod sklepu tylko jak tam piwo w zwyklym sklepie pięc złotych stoi to nawet dziku (dzikowi) się nie opłaca a z resztą wiekszośc tamtejszych mieszkanców to przyjezdni niedoszli biznesmeni którzy już nawet dla kacapów wywiady dają bo w polsce nikt nie chce słuchać ich pierd%$enia i tyle na ten temat

~autentyczny polak ze sztu (niezalogowany) / 27.04.2017, 01:19
Dziwie się że reszta mieszkańców Krynicy daje robiś z siebie idiotów paru debilom. Ludzie obudzcie się przecież ci pseudobiznesmeni, radni i inne persony robią z waszego miasta Skansen i Relikt!!!!!

~Kanał to zysk dla całej M (niezalogowany) / 27.04.2017, 09:57
Zyggi - święta racja!!!!

~blokers (niezalogowany) / 27.04.2017, 10:50
Niech żyje przyjaźń polsko-rosyjska!

~tutejszy (niezalogowany) / 28.04.2017, 14:30
Ja też się dziwię że reszta mieszkańców Krynicy nie dała sobie zrobić z siebie debili . Bardzo ciekawe dlaczego. Widać, że większość zwolenników nie ma o niczym pojęcia,

~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 28.04.2017, 14:44
Wstyd że niektórzy kryniczanie mają jakieś "si". Wynajmują pokoje i nie płacą podatków a buntują się przeciwko

~Eklerka (niezalogowany) / 29.04.2017, 15:02
W głowie się nie mieści ile tu trolowych wolontariuszy.

~Polak (niezalogowany) / 30.04.2017, 10:31
do ok. 1970r. w Pilawie była uszkodzona śluza w wyniku działań wojennych sluza ta była pod jedną dyrekcją razem ze śluzą w Kilu. potem ZSRR śluzę zasypali i przekopali Mierzeję na szerokości ok.500m. Czy wówczas ktoś pytał się Polski czy mogą to zrobić?

~roman (niezalogowany) / 03.05.2017, 08:19
Chcę się wypowiedzieć jako ekolog.Co się stało znajwiększą atrakcją siedliska kormoranów i czapli? Byłem kiedyś mieszkańcem Sztutowa i było ich wszędzie pełno.A teraz kiedy przyjechałem rok temu znikły.Jeśli chodzi o przekop,to myślę dla zalewu zrobi to dobrze.Uważam ze powstanie dotlenianie wody zalewu a to dobrze wpływa na środowisko naturalne.Zaniechanie tego pomysłu ,zalew jako akwen wodny może zniknąc w ciagu 50 lat i będzie tylko bajorko.

~Ento-eko. (niezalogowany) / 03.05.2017, 17:25
Zalew jest akwenem zamkniętym.Przekop z powoduje lepsze utlenienie środowiska naturalnego.Co się stało siedliskiem kormoranów i czapli?

~Ento -eko. (niezalogowany) / 04.05.2017, 13:39
Chłopie weź sobie te kormorany i chowaj na swojej pasiece z chęcią Ci wiele ludzi dopłaci.
P.S. nie zapomnij ich przypalować żeby mi tu nie wróciły.

~eko stafik (niezalogowany) / 04.05.2017, 21:53
eko stafik proponuje ci ogródek z betonu ogrodzony drutem kolczastym ,oczywiscie pod napięciem.Dla atrakcji podrzucę ci doniczkę kwiatkiem i jedną myszkę.Może w tedy z mądrzejesz.

~Ento-eko. (niezalogowany) / 05.05.2017, 09:10
po co tacy ludzie jak ty odwiązują się i schodzą z tych drzew, (przecież macie dobre dniówki), aby mieszać w innych miejscowościach? Skoro kormoran jest twoim bogiem to zawieś go sobie przy drzwiach wyjściowych i składaj mu pokłony, a on na pewno też ci się czymś odwdzięczy, w ten sposób każdy będzie wiedział z kim ma do czynienia jeśli będziesz naznaczony przez swojego boga.

~eko stafik (niezalogowany) / 05.05.2017, 19:13
Ty masz coś z głową ,że takie coś chodzi jeszcze po Ziemi i robi smród.

~Ento-eko. (niezalogowany) / 05.05.2017, 19:36
nic na naszej mierzei nie robi większego smrodu, skażenia i zniszczenia niż twoje wyniesione na piedestał harpie, (no może po za wylewaniem odchodów z oczyszczalni na pola rolników). a jeśli ci mało to zrób sondę po mierzei - będziesz miał odpowiedź, tylko uważaj z pochopnym wysuwaniem swoich poglądów aby ci przypadkiem ktoś czarnego dzioba nie przypiłował.

~eko stafik (niezalogowany) / 05.05.2017, 22:07
Bardzo mnie ciekawi kim sa osoby tu komentujace? Niski poziom wiedzy to jedno ale slownictwo wasze diskryminuje. Rosja dalej twierdzi ze swiat obraca sie wokol niej. Zauwazcie ze w krotkim czasie po oficjalnym oswiadczeniu NATO ze sztabu generalny flanki wschodniej przenoszony jest do Elblaga pojawili sie dziennikarze z Krolewca? ! Swoja droga ten kanal nam sie nalezy od wielu lat, wszyscy bedziemy miec korzysci z tej inwestycji. Dwa slowa w strone pseudo-ekologow, ten przekop wzmocni infrastrukure srodowiska wodnego i ptactwa w regionie Zalewu Wislanego. Niewspomne o nowych miejscach pracy w rejonie. Wspierajmy ten projekt i nie sluchajcie Rosjan w tym temacie gdyz sa poprostu falszywi jak zwykle.


~ziggy (niezalogowany) / 08.05.2017, 09:36
Panie Romanie pragne pana poinformowac ze zostal pan wylaczony z tej grupy. Bardzo dziekuje za informacje o wrotach sztormowych, bylem tam zaraz po przebudowie w polowie lat 70-tych i musze stwierdzic ze stan zniszczenia jak i spustoszenia byl ogromny. Dziekuje.

~ziggy (niezalogowany) / 08.05.2017, 09:44
Nic nowego nie napisałeś.Powtórzyłeś co napisałem powyżej.

~Ento-eko. (niezalogowany) / 08.05.2017, 19:41
Poziom dyskusji zwolenników przekopu jest żenująco niski - dużo żółci i zazdrości. Żadnego pojęcia, tylko liczenie pieniędzy. Nikt wam żadnych pieniędzy nie da, i nie da za darmo o ile sami nie zarobicie. Taka jest brutalna prawda.
Czy przy prezentacji tego przekopu w Elblągu była zapowiedź inwestycji w Gminie Sztutowo? Ze słów ministra Gróbarczyka nie padła żadna obietnica co więcej było nawet studzenie nadziei.

Powinniście domagać się od ministra gwarancji dodatkowych inwestycji w poprawę infrastruktury w Gminie, ale nie od tego ministra tylko vice premiera Morawieckiego - ale jego nie było na prezentacji. TAK WIĘC MNIE ZASTANAWIA, JAKIE WY KORZYŚCI WIDZICIE DLA SIEBIE SKORO JEST TO INWESTYCJA POMYŚLANA I ROBIONA POD ELBLĄG. ? Tak naprawdę czy macie jakiekolwiek gwarancje rządowe na tzw. offset w zamian za budowę i zgodę na ten kanał? jakie będą podatki dla gminy z tytułu istnienia tego przekopu, gruntowy itd? Ile tutaj na miejscu będzie zatrudnionych osób przy technicznej obsłudze kanału?

Tych pytań jest więcej, A co do Rosjan i rosyjskich dziennikarzy zauważyłem że są oni również obecni na konferencjach prasowych Donalda Trumpa.~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 09.05.2017, 14:43
Sztutowo wiąże ogromne nadzieje z tym przekopem. Te nadzieje nie są niczym zabezpieczone, rząd nie dał gminie Sztutowo żadnych gwarancji.

Spec ustawa zabezpiecza interesy samej inwestycji a nie to co wokół niej ma być. Rząd nie dał Gminie żadnych gwarancji dodatkowych inwestycji np. na poprawę i modernizację infrastruktury zwłaszcza tej drogowej.
uważam, ze Sztutowo powinno domagać się od rządu w ramach rekompensaty za przekop dodatkowych inwestycji z budżetu centralnego. Przy okazji zapowiedzi przekopu Premier Morawiecki dziwnym trafem i Beata Szydło zapowiedzieli, inwestycje Mercedesa, ostatnio premier Morawiecki zapowiedział budowę tunelu łączącego Świnoujście z lądem. Duzo mówi się o centralnym porcie lotniczym - sama zapowiedź tej inwestycji już mrozi i elektryzuje ze względu na wysokie koszty i bardzo niepewne korzyści ekonomiczne.


~Cogito (niezalogowany) / 09.05.2017, 23:07
Cogito masz rację wspominałem na którymś z poprzednich artykułów aby na tym przekopie ugrać jak najwięcej, jeżeli dadzą kasę na drogi, które budową przekopu rozwalą to będzie znaczyło, że nie tylko będzie im zależało na odgrodzeniu się od Rosji i ewentualnej wolniejszej inwazji na Gdańsk (co jest moim zdaniem prawdziwą przyczyną przekopu) a prawdziwie na rozwoju naszego terenu.

~Rison (niezalogowany) / 10.05.2017, 20:44
Rison@ ja też spotkałem się z tą opinią, zatrzymać armię z Obwodu Kaliningradzkiego czy też zielone ludziki. Otóż, na ile my ich zatrzymamy? dzień, dwa? trzy? Totalna bzdura.
Po pierwsze nasza armia jaka jest taka jest, ale zanim ją zmodernizuje się minie wiele czasu. O ile się nie mylę, Siergiejowi Szojgu reformowanie postradzieckiej armii zajęło wiele czasu, siła tej armii jest znacznie większa, niż ta armia która dokonała istnego blamażu w Groznym. Tak naprawdę przewaga liczebna, sprzętowa, technika wojskowa, strategia jest ogromna i Rosjaninie to wiedzą. Ponadto na tak wąskim przesmyku ich armia byłaby łatwym celem - tak więc to uważam za mało prawdopodobne.
Nie zapominajmy że Rosja uwikłała się w konflikt na Ukrainie i w Syrii - i te dwa kraje wiążąc Rosję oddalają konflikt. Można by zapytać się w co gra Rosja, stawka o którą gra jest o wiele większa, a to czego potrzebuje to spokój dla kapitału.


Zakładając, że do tego dojdzie uderzenie na Gdańsk -dlaczego na niego - to jest port i Rafineria - opanowanie portu i rafinerii oznacza game over - jesteśmy odcięci od alternatywnych źródeł ropy naftowej, paliw. Taki konflikt oznaczałby jedno - wstrzymanie dostaw ropy do polskich rafinerii Płock i rafinerii południowych i i to od razu. Zablokowanie Gdańska oznacza brak paliw w Polsce i to niemal z dnia na dzień.~Cogito (niezalogowany) / 24.05.2017, 16:55
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.