Sztutowo
11 oC
poniedziałek, 22 października 2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11 oC

Będzie nowy operator przystani w Kątach Rybackich

8 marca 2017, 09:00
Będzie nowy operator przystani w Kątach Rybackich
Spółka Pętla Żuławska, która zarządza przystanią w Kątach Rybackich wyłoniła w przetargu nowego operatora. Została nim firma Europejskie Ugrupowanie na rzecz Edukacji i Kreowania Aktywności "Eureka" z Redy. Ponadto w przetargu stanęły jeszcze 2 firmy (ze Stegny i Tczewa), ale ich oferty były droższe i zdobyły mniejszą ilość punktów. Za 3-letnią dzierżawę firma zapłaci 174.000 zł netto. Warto dodać, że Pętla Żuławska oszacowała koszt usługi na ponad 200 tysięcy złotych netto.

Operator zobowiązany będzie m.in do całorocznego, technicznego zarządzania obiektem m.in. utrzymania porządku, bezpieczeństwa, zatrudnienia personelu i pobierania opłat od jednostek zgodnie z cennikiem. Ponadto operator będzie także obsługiwał płatny parking mieszczący się przy przystani.


Czytaj także:

Komentarze (12):

A kto będzie operatorem Przystani jachtowej w Nowym Świecie?
Tam powinna powstać 2x większa Marina jak w KM.


~żeglarz (niezalogowany) / 08.03.2017, 10:04
Krynica juz robi w kalesony.
Wiedzą że po powstaniu Kanału, Sztutowo stanie sie potęgą turystyczną. Przystań żeglarska z kilkuset miejscami dla jachtów przy wejściu do Kanału na Zalewie, Stok narciarski 2x wyższy i dłuższy niż w Elblagu i na Kaszubach usypany z urobku jednocześnie bedzie wspaniałym punktem widokowym!!!
Już nie tylko latem ale i zima właściciele kwater w gminie Sztutowo będą zarabiać.

~tak trzymać Wójcie!!! (niezalogowany) / 08.03.2017, 10:08
jeszcze dużo wody upłynie drogę popsują swoich zatrudnią i tyle będą mieli mieszkańcy z tej wielkiej inwwestycji

~kąciak (niezalogowany) / 08.03.2017, 19:16
Troszkę bliżej będzie miała Krynica do kanału niż Sztutowo a że kanał będzie leżał na terenie gminy Sztutowo to jeszcze nic nie znaczy więc niech Sztutowo za bardzo się tak nie podnieca

~kąciak.k (niezalogowany) / 10.03.2017, 10:56
Wreszcie chyba się znalazł inwestor na Bursztynowo . 20 lat niszczenia tego pięknego ośrodka to chyba wystarczająco długo. Będzie praca przy remoncie a potem dochód dla gminy i okolicznych przedsiębiorców.

~Brawo Wójt (niezalogowany) / 12.03.2017, 08:35
Do brawo Wójt.
Z tą pracą przy remoncie to będzie jak z pracą przy budowie portu w Kątach Rybackich.Wszyscy okoliczni bezrobotni się nastawili na pracę i zostali kopnięci w dupę.
Tak samo będzie z pracą dla mieszkańców podczas wykonywania przekopu (jeżeli do tej inwestycji dojdzie).
A swoją drogą to nie znam na pasie bezrobotnych fachowców budowlanych.

~skarbnik (niezalogowany) / 13.03.2017, 21:23
Kiedy zostanie naprawiony polbruk na molo zdewastowany podczas przewożenia śledzia sztaplarką .Myślę p.bosman powinien zainteresować się tą sprawą albo może p.dyr techniczny Urzędu Morskiego tylko czekać aż ktoś połamie nogi wtedy będą szukać winnego

~kąciak (niezalogowany) / 17.03.2017, 20:54
W sołectwie Kąty Rybackie bardzo ładnie przycięto gałęzie wzdłuż drogi 501 a kiedy to samo zrobicie przy drodze nad morze w Sztutowie? Drzewa zwisają nad droga, zasłaniają latarnie powodując że jest ciemno!!!!!!

~Sztutowianin (niezalogowany) / 20.03.2017, 08:47
poproście Kuroswskiego bierze kase za parkingi niech ścina

~do sztutowianina (niezalogowany) / 20.03.2017, 20:33
Ale parkingi Pana K.nie znajdują się na drzewach.

~skarbnik (niezalogowany) / 20.03.2017, 20:59
Mało kto wie, że podmiot który wygrał przetarg na prowadzenie portu w Kątach Rybackich to nie żadna "firma" tylko stowarzyszenie, które - co ciekawe - nie prowadzi działalności gospodarczej, Dopuszczenie takiego podmiotu do przetargu jest zatem niezgodne z prawem. Smaczku dodaje fakt, że prezesem tego stowarzyszenie jest nie kto inny jak niejaka Romana Aziewicz żona Tadeusza Aziewicz - prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej, bliskiego współpracownika Donalda Tuska i poła na Sejm RP obecnej kadencji. Dodać tylko w tym miejscu wypada, że kolesie z zarządu Pętli Żuławskiej to też platformersi.
Myślę, że nic więcej dodawać nie trzeba... Kolejny przykład układzików poprzedniej ekipy.

~katon (niezalogowany) / 30.03.2017, 20:59
wymieniona firma ma za otrzymane wynagrodzenie wybód0wać ogrodzenie parkingu ze szlabanami zobaczymy czy to zrobi

~sowa (niezalogowany) / 01.04.2017, 19:46
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.